birgün

8° PARÇALI BULUTLU

Ev hapsi kararı kaldırılan Gülşen'in ilk konseri İstanbul'da

Nisan ayında söylediği sözler yeniden gündeme getirilerek hedef gösterilmesinin ardından tutuklanan ve hakkında verilen ev hapsi kararı 12 Eylül'de kaldırılan şarkıcı Gülşen, ilk konserini 16 Eylül'de İstanbul Kartal'da verecek. Eylül ayında İstanbul'da 3 konser verecek olan Gülşen Antep'te de sahneye çıkacak.

GÜNCEL 13.09.2022 17:42
Ev hapsi kararı kaldırılan Gülşen'in ilk konseri İstanbul'da
Abone Ol google-news

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve hakkında verilen ev hapsi kararı 12 Eylül'de kaldırılan şarkıcı Gülşen, ilk konserini 16 Eylül'de İstanbul Kartal'da verecek.

HaberTürk'ün haberine göre; Gülşen, İstanbul’daki iki konserinin ardından Antep'te de sahneye çıkacak. Ardından İstanbul’daki bir başka konseriyle eylül programını tamamlayacak.

Gülşen, nisan ayında sahne aldığı sırada sarf ettiği sözler yeniden gündeme getirilerek hedef gösterilmesinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmış, hakkında ev hapsi kararı verilmişti.

Gülşen hakkındaki ev hapsi kararı 12 Eylül tarihinde kaldırılmış fakat yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti.

Gülşen, AKP'li birçok isim başta olmak üzere sahne kıyafetleri sebebiyle de hedef gösterilmişti.

Gülşen'in söz konusu "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan yargılanmasına 21 Ekim’de başlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol