birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 02.10.2021 17:00

Evinin önünde ayı saldırısına uğradı: Bacaklarımdan tutup yere düşürdü

Artvin'de bir kişi, marketten dönerken evinin önünde ayı saldırısına uğradı. Saldırıya uğradığı sırada eşinin yardımına koşmasıyla ayının kaçtığını belirten Ahmet Aral, "Bacaklarımdan tuttu ve beni yere düşürdü. Tekme atıp bağırmaya başladım" dedi.

Evinin önünde ayı saldırısına uğradı: Bacaklarımdan tutup yere düşürdü

Artvin'in Şavşat ilçesinde ayı saldırısında uğrayan kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Balıklı köyünde yaşayan Ahmet Aral (60) dün akşam saatlerinde işten eve dönerken evine yaklaşık 50 metre mesafe kala ayı ile karşılaştı.

Hayvanın saldırısına uğrayan Aral, bir süre ayıdan kurtulmak için mücadele etti.

Aral'ın bağırarak yardım istemesiyle evden çıkan eşinin de bağırışları üzerine ayı bölgeden uzaklaştı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Aral, kendi imkanlarıyla Şavşat Devlet Hastanesine gitti.

Aral, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Aral, korku dolu anları anlattı. Ahmet Aral, “Elimde kumanya poşetleri ile evime gidiyordum. Tam evimin önüne geldiğimde bir anda samanlığın arkasından üstüme yürüdü, saldırıya uğradım. Bacaklarımdan tutan ayı beni yere düşürdü. Tekme atıp, bağırmaya başladım. Evden çıkan eşimin de bağırmasıyla ayı beni bırakıp kaçtı. Bayılmışım. Hastaneye götürdüler, sağ olsun herkes çok ilgilendi. Kaymakam Bey aradı. O ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bacağıma dikişler atıldı. Sağlık durumum iyi. Çok korktum, hala o anı yaşıyorum” dedi.

(AA-DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol