birgün

6° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 21.12.2019 12:24

Evlerine kaya düştü, hayatları altüst oldu: Çaresizim!

2017’de üzerine kaya düşen evlerini kaybettiler, 1 yıl konteynerde yaşadılar. Yeni yaptıkları evleri şehre uzak olunca ulaşım için ipotek ederek traktör aldılar, borçları ödeyemeyince ev ve arsaya haciz geldi

Evlerine kaya düştü, hayatları altüst oldu: Çaresizim!

RIFAT KIRCI

Erzurum Köprüköy’e bağlı Güzelhisar köyünde oturan Hacıoğlu ailesinin hayatı, evlerine kaya düşmesiyle altüst oldu.

Hüseyin Hanoğlu’nun evine 2017’de kaya düştü. Evi ağır hasan gören Hanoğlu ile 7 kişiden oluşan ailesi, 1 yıl boyunca AFAD’ın verdiği konteynerde yaşamak zorunda kaldı. Yaşananların ardından Hanoğlu, Güzelhisar’a 3 kilometre uzaklıktaki arsasına yeni bir ev yaptı. Ancak yeni evinden Güzelhisar’a ulaşım sağlayacak yol olmayınca da evini ve arsasını ipotek ederek, bir traktör aldı. Ardından borçlarını ödeyemeyen Hanoğlu’nun evine ve arsasına haciz geldi. Borçları karşısında çaresiz kaldığını anlatan Hanoğlu, BirGün’e konuştu: “Çocukları okula götürebilmek için traktör aldım; çünkü yol yok. Eşim yüksek tansiyon hastası, çalışamıyor. Çocuklardan biri de 16 yaşında otizmli, yalnız bırakamıyorum. Bir yandan ırgatlık yapıyorum, inşaatlarda çalışıyorum. Çaresizim. Yardım bekliyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız