Ankara'nın Keçiören ilçesinde Funda Koyuncu'yu bıçaklayarak öldüren evli olduğu Recep Koyuncu için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianamede, Funda Koyuncu'nun olay günü kapısını kilitleyip, 4 kez polisi aradığı, "Eşim beni öldürecek" diyerek yardım istediği ancak bu sırada 32 defa bıçaklandığı belirtildi.

Evli olduğu erkek tarafından öldürülen kadın, 4 kez polisi aramış

Ankara'da evli olduğu erkek tarafından bıçaklanarak öldürülen kadının, olayın yaşandığı gün polisi 4 defa aradığı öğrenildi.

DHA'da yer alan habere göre, olay, 8 Ocak'ta meydana geldi. Recep Koyuncu isimli erkek, bıçakla Funda Koyuncu'yu 32 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Polise teslim olan Koyuncu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Recep Koyuncu hakkında 'eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame düzenledi.

2020'DE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Recep Koyuncu, iddianamede yer alan ifadesinde, kendisinin izinli olduğu günlerde çocuğunu annesine götürmek istediğini ama Funda Koyuncu'nun okula gitmesi için ısrar etmesi üzerine tartıştıklarını söyledi. Tartışma sonrası Koyuncu, mutfağa giderek ekmek bıçağını aldığını, geldiğinde ise Funda Koyuncu'nun odaya giderek, kapıyı kilitlediğini ve polisi aradığını duyduğunu, bunun üzerine de öldürdüğünü söyledi.

İddianamede, Funda Koyuncu'nun polisi 4 defa aradığı ve "Eşim beni öldürecek, yardım edin" diye ihbarda bulunduğu belirtildi. Funda Koyuncu'nun bu sırada bıçaklandığı kaydedildi.

DAHA ÖNCE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

İddianamede ayrıca, Funda Koyuncu ile Recep Koyuncu'nun 2020 yılında da kıskançlık nedeniyle tartıştıkları ve Funda Koyuncu'nun evli olduğu erkek hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı yer aldı.