Antep’te evli olduğu Rukiye Aslan’ı boğazından yaraladığı için geçen yıl mayıs ayında cezaevine giren Müslüm Aslan isimli erkek, Kasım 2019'da tahliye olmasından birkaç ay sonra, bu kez 9 yaşındaki kızı Ceylan’ı döverek öldürdü.

Evli olduğu kadını yaraladı, 9 yaşındaki kızını döverek öldürdü

Antep’te yaşayan Müslüm Aslan, geçen yıl evli olduğu Rukiye Aslan’ı boğazından makasla yaraladığı için cezaevine girdi. Rukiye Aslan, evli olduğu erkeğin cezaevine girmesinin ardından çocuklarıyla birlikte babasının evine yerleşti. Müslüm Aslan bir süre önce tahliye olunca kayınpederinin evine gitti ve 3 çocuğunu alarak kendi evine döndü.

Müslüm Aslan, birkaç gün önce evde şiddet uyguladığı 9 yaşındaki kızı Ceylan'ın yerde hareketsiz kalması üzerine 155 ihbar hattını aradı. Aslan bu sırada diğer çocukları Yusuf İlker (7) ile Bünyamin'i (5), kendisinden boşanmak için dava açan ve babasının evinde yaşayan Rukiye Aslan’a bıraktı.

İhbarın ardından eve giden polis, Ceylan'ı ambulansla hastaneye kaldırırken, Müslüm Aslan’ı da bir parkta yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltındaki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Müslüm Aslan, tutuklanarak cezaevine konuldu. DHA’da yer alan habere göre, evde yapılan incelemede kızını döverek ölümüne neden olan Müslüm Aslan'ın olayın ardından sıçrayan kan izlerinin bulunduğu perdeyi keserek sobaya atıp yaktığı belirlendi.

Hortumla yediği dayak ile ağır yaralanan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Ceylan ise dün gece doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Ceylan'ın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

‘SÜREKLİ ŞİDDET GÖRDÜM, BOŞANMA DAVASI AÇTIM’

Kızının ölümünün ardından iki oğlu ile babasının evinde yaşamını sürdüren Rukiye Aslan, boşanma davası açtığı Müslüm Aslan'dan evlilikleri süresince sürekli şiddet gördüğünü belirterek, “Beni daha önce sürekli dövüyordu. Geçen yıl ramazan ayında boğazımı makasla keserek beni darp etti. Ben de çocuklarımı alarak babamın evine geldim. Ölümden zor kurtuldum. Boşanma davası açarak şikâyetçi oldum. Polisler, bunun üzerine Müslüm'ü yakalayarak cezaevine koydular. Çıktıktan sonra bana 'barışalım sorunları halledelim' dedi ama kabul etmedim” dedi.

Kızının döverek öldürdüğünü söyleyen Rukiye Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Eşim cezaevinden çıktıktan sonra çocukları birkaç günlüğüne görmek için yanına almak istedi. Ben de babaları olduğu için izin verdim. Ama geri göndermesini istediğimde beni hep oyaladı. Çocuklarıma sürekli şiddet uyguluyormuş. Kızımı 'annen buraya geldi mi yalan söyleme' diyerek dövmüş. Kollarından duvara asmış, sonra hortumla döve döve bayıltmış. Ceylan kanlar içinde kalınca da 2 oğlumu taksiyle bizim evin önüne bırakıp kaçmış. Kızım öldü, yıllardır bana ve çocuklarıma hayatı zindan eden bu caninin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.”

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasına yer verdi. Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, Rukiye Aslan'ı yaralamaktan 31 Mayıs 2019'da hapse giren Müslüm Aslan'ın yaklaşık 5 ay sonra 4 Kasım 2019'da tahliye edildiği; kızını öldürdükten sonra ise 18 Nisan 2020'de yeniden tutuklandığı bildirildi. Başsavcılık, soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Adalet Bakanı'nın yaptığı paylaşım şu şekilde: