birgün

26° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 06.12.2016 11:49

Evrensel gazetesi dayanışmaya çağırıyor

Evrensel gazetesi dayanışmaya çağırıyor

Evrensel gazetesi 12 Aralık Pazartesi günü bir dayanışma gecesi düzenliyor.

Değerli sanatçılar ve müzik gruplarının katılacağı gece Moda Sahne’de gerçekleştirilecek.

Etkinlikle ilgili Evrensel gazetesi tarafından yapılan “Susmuyoruz, söylüyoruz” başlıklı açıklamada şu sözlere yer verildi: “Önce gerçekleri öldürmeye çalıştılar, dünya yalanla dönsün diye. Gerçekleri anlatan her yazıdan, her şiirden, her resimden, her şarkıdan korkuyorlar. Konuşmayan akademisyen, yazmayan gazeteci, söylemeyen sanatçı istiyorlar. Özgürlüğe kilit vurulamayacağını göstermek için hep birlikte konuşuyor, yazıyor, susmuyor söylüyoruz. Evrensel Gazetesi olarak dayanışmayı güçlendiriyoruz. 12 Aralık Pazartesi günü herkesi özgür basınla; Evrensel, Cumhuriyet, BirGün, Özgür Gündem ile dayanışmak için Moda Sahnesi’ndeki konserimize davet ediyoruz.”

Etkinlikte sahne alacak müzik grupları ve sanatçılar şu şekilde:

Hüsnü Arkan, Metin-Kemal Kahraman, Bajar, Niyazi Koyuncu ve Murat Ertel (Baba Zula).

Dayanışma gecesine katılmak için; 0532 161 10 94 ve 0534 668 48 86 numaralarla iletişime geçilebileceği, davetiyelere ise Moda Sahne’den ulaşılabileceği belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız