birgün

6° HAFİF YAĞMUR

Ezgi Mola’dan Altın Kelebek’te TBMM’ye yasa çağrısı

Altın Kelebek’te “En İyi Komedi Dizisi- Kadın Oyuncu” ödülünü alan Ezgi Mola, “Kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılarımız için aslında, ağaçlarımız için de hayvanlarımız için de eşit yaşam hakkına sahip olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum” dedi.

KÜLTÜR SANAT 04.12.2022 22:44
Ezgi Mola’dan Altın Kelebek’te TBMM’ye yasa çağrısı
Abone Ol google-news

Netflix’te yayınlanan "Erşan Kuneri" dizisindeki "Alev" rolüyle Altın Kelebek’te “En İyi Komedi Dizisi- Kadın Oyuncu” ödülü alan Ezgi Mola, yaptığı konuşmada kadınların korunması için yasa çıkarılmasını talep etti.

Mola ödül konuşmasında, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesi üzerine başlayan eylemler sonrasında ahlak polisinin kaldırıldığını öğrenmekten mutlu olduğunu dile getirdi. “Onların yanında olduğumuzu buradan söylemek istiyorum” diyen Mola, “Ülkemizde her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum” ifadelerini kullandı.

“NEYE İNANDIĞINIZ, NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ UMURUMDA DEĞİL”

Kadınlar ve tüm canlılar için TBMM’de yasa çıkarılmasını isteyen Ezgi Mola, şöyle konuştu:

“Bu güzel haberlerin hepsinin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten hiç önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin, aynı dilden, aynı yerde kalben durup, kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılarımız için aslında, ağaçlarımız için de hayvanlarımız için de eşit yaşam hakkına sahip olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum. Bunu canı gönülden diliyorum. Geldik gidiyoruz. Neye inandığınız, ne düşündüğünüz umurumda değil, birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var, sizi çok seviyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol