birgün

14° AÇIK

MEDYA 05.08.2021 11:30

"Ezgi Mola'nın paylaşımları TRT'yi rahatsız etti" iddiası

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola'nın paylaşımlarının TRT yönetimini rahatsız ettiği öne sürüldü. İddiaya göre; Mola'nın diziye devam edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

"Ezgi Mola'nın paylaşımları TRT'yi rahatsız etti" iddiası

TRT 1 ekranında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran oyuncu Ezgi Mola’nın, Türkiye'de 28 Temmuz'da başlayan ve pek çok bölgede hâlâ devam eden yangınlara ilişkin yaptığı paylaşımlarının TRT yönetimini rahatsız ettiği iddia edildi.

Marmaris Hisarönü'ndeki yangınlar henüz kontrol altına alınamamışken, TRT muhabirinin 'yangın tamamen durduruldu' açıklaması sosyal medyada tartışma yaratmıştı.

TRT Haber'de üst düzey bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, "Bir cümleyi kesip dolaşıma sokuyorlar. TRT Haber yalan söylüyormuş, yangını gizliyormuş gibi yapıyorlar" ifadeleri kullanıldı.

‘YAZIKLAR OLSUN’ DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ

TRT'de ekrana gelen Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola ise sosyal medyada 'yangın tamamen durduruldu' diyen TRT Haber'e "Yazıklar olsun!" diyerek tepki gösterdi.

ezgi-mola-nin-paylasimlari-trt-yi-rahatsiz-etti-iddiasi-906676-1.

TRT YÖNETİMİNİ KIZDI

Snob Magazin’de yer alan Arif Hür'ün haberine göre geçtiğimiz günlerde TRT Genel Müdürlüğüne getirilen Mehmet Zahid Sobacı ve TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Hilal Kaplan Öğüt'ü Ezgi Mola'nın bu çıkışı rahatsız etti.

Hilal Kaplan Öğüt, “Ezgi Mola’nın paylaşımı tamamen yalan. Bence de ‘yazıklar olsun’” diyerek Mola’ya sert çıktı.

"AKIBETİ YAKIN ZAMANDA BELLİ OLACAK"

Masumlar Apartmanı, yeni sezonuyla Eylül ayında TRT 1'de olacak. Ezgi Mola'nın Masumlar Apartmanı'ndaki akıbetinin ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı iddia edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol