birgün

26° AÇIK

TEKNOLOJİ 26.11.2019 10:45

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlatıyoruz

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Sosyal medya devi Facebook, gizlilik konusunda kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini son atılımları ile kaldırsa da, bir çok kişi artık Facebook kullanmak istemiyor. Kişilerin bazıları gizlilik bazıları da artık eski tadının olmadığını düşündükleri için platformu terk etmek istiyor.

Peki, Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılıyor?

Rehberimize geçmeden önce hesabınızı sildiğinizde 14 gün içerisinde giriş yapmadığınız takdirde hesabınızı bir daha asla kullanamayacağınızı belirtelim. Bu yüzden Facebook’taki video ve fotoğraflarınızı baştan yedeklemenizde fayda var.

Malum eskiden Facebook hesabı silme diye birşey söz konusu değildi. En fazla hesabımızı dondurabiliyorduk. Fakat artık hesabımızı kalıcı olarak silmek de mümkün. Üstelik bu o kadar da zor değil.

Facebook hesabınızı silmek için izleyeceğimiz yol oldukça basit. Bunun için öncelikli olarak tarayıcınızdan Facebook hesabınıza girin. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra buraya tıklayarak, hesap silme sayfasına girebilirsiniz.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda tek seçenek olan “Hesabımı Sil” sekmesine tıklayarak yolumuza devam ediyoruz. Elbette şunu da belirtmek gerekiyor. Hesabınızın tamamen silinme süresi 14 gündür. Yani 14 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparak, hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

facebook-hesabi-kalici-olarak-nasil-silinir-653910-1.

Eğer 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız, Facebook size son bir e-posta daha atarak hesabınızın silineceğini hatırlatıyor. Giriş yapmadığınız takdirde, hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme için yapmanız gereken şey, önünüze gelen ekrandan şifrenizi yazarak onaylamak olacak. Alt kısımdan bir de fotoğraf seçmeniz isteniyor. Bu sizin robot olmadığınızı kanıtlamak için yapılan bir güvenlik testi.

Son olarak alt kısımdaki “Tamam” butonuna tıklamanız gerekiyor. Butona tıkladıktan sonra önünüze ufak bir duyuru ekranı gelecektir. Bu duyuru ekranında hesabınıza 14 gün girmediğini takdirde, hesabınızın tamamen silineceği belirtiliyor.

Az önce de belirttiğimiz üzere, hesabınıza 14 gün içerisinde giriş yaptığınız takdirde, Facebook kalıcı olarak hesap silme işleminiz iptal olacaktır. Bu iptal işlemiş için ekstradan bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

facebook-hesabi-kalici-olarak-nasil-silinir-653911-1.

Kaynak: Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız