Facebook Messenger’da ‘gizli karanlık mod’ nasıl aktif edilir?

04.03.2019 13:02 TEKNOLOJİ
Facebook Messenger’da gizli karanlık modunun olduğunu biliyor muydunuz? Facebook, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ın tasarımını söz verdiği gibi baştan aşağıya yenilemişti. Ancak Facebook F8 etkinliğinde gösterilen karanlık mod opsiyonu maalesef ki kullanıma sunulmamıştı. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre aslında karanlık tema uzun süre önce uygulamaya eklenmiş ancak bu özellik gizlenmiş. Messenger’da karanlık modu kullanmak […]

Facebook Messenger’da gizli karanlık modunun olduğunu biliyor muydunuz?

Facebook, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ın tasarımını söz verdiği gibi baştan aşağıya yenilemişti. Ancak Facebook F8 etkinliğinde gösterilen karanlık mod opsiyonu maalesef ki kullanıma sunulmamıştı. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre aslında karanlık tema uzun süre önce uygulamaya eklenmiş ancak bu özellik gizlenmiş.

Messenger’da karanlık modu kullanmak için yapmanız gereken şey çok basit. Her hangi bir arkadaşınıza Messenger’ın mobil uygulaması üzerinden bir ay emojisi gönderdiğiniz taktirde karanlık mod otomatik olarak aktif oluyor.

Pure Black olarak isimlendirilen yani gerçek siyah ile gelen karanlık tema, özellikle OLED/AMOLED ekrana sahip telefonlarda şarj süresine olumlu olarak etki edecektir. Tabii göz sağlığı için de geceleri Messenger’ı karanlık modda kullanmakta fayda var.

Bu özelliği aktif edebilmek için Messenger’ın son sürümünü App Store veya Google Play Store‘dan yüklemiş olmanız gerektiğini belirtelim.

Kaynak: Donanım Günlüğü