birgün

1° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 02.12.2021 18:52

Fahrettin Altun: Doğalgaz rezervlerini çıkarmaya başladığımızda döviz çıktısı azalacak

Kasım ayı ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Keşfettiğimiz doğalgaz rezervlerini de çıkarmaya başladığımızda enerji için döviz çıktısı azalacak ve bu da vatandaşlarımıza alım gücü ve refah olarak geri dönecek" dedi.

Fahrettin Altun: Doğalgaz rezervlerini çıkarmaya başladığımızda döviz çıktısı azalacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Keşfettiğimiz doğalgaz rezervlerini de çıkarmaya başladığımızda enerji için döviz çıktısı azalacak ve bu da vatandaşlarımıza alım gücü ve refah olarak geri dönecek" dedi.

Altun, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak, kasım ayı ihracat rakamlarına değindi. Paylaşımında, “İhracatta Cumhuriyet tarihimizin en yüksek aylık rakamına ulaşıldı” ifadelerine yer veren Altun, “Keşfettiğimiz doğalgaz rezervlerini de çıkarmaya başladığımızda enerji için döviz çıktısı azalacak ve bu da vatandaşlarımıza alım gücü ve refah olarak geri dönecektir” iddiasında bulundu.

Altun, şunları söyledi:

"İhracatta Cumhuriyet tarihimizin en yüksek aylık rakamına ulaşıldı. İhracatımız geçen yılın Kasım ayına göre yüzde 33,4 artışla 21,5 milyar doları buldu. Kısa zamanda keşfettiğimiz doğal gaz rezervlerini de çıkarmaya başladığımızda enerji için döviz çıktısı azalacak ve bu da vatandaşlarımıza alım gücü ve refah olarak geri dönecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü Türkiye hedefimiz için durmadan çalışacağız."