birgün

26° AÇIK

Fahrettin Altun: Finlandiya, Türkiye'nin güvenlik endişelerini ciddiye almıyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Finlandiya basınına verdiği demeçte NATO'ya girme kararı alan Finlandiya'nın Türkiye'nin kaygılarını ciddiye almadığını belirtti. Altun, "Sorun Finlandiya'nın Türkiye'yi anlamaması değil. Finlandiya, Türkiye'nin güvenlik endişelerini ciddiye almayı reddediyor" dedi.

SİYASET 31.05.2022 11:29
Fahrettin Altun: Finlandiya, Türkiye'nin güvenlik endişelerini ciddiye almıyor
Abone Ol google-news

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üye olma kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Finlandiya'nın Helsingin Sanomat gazetesine konuşan Altun, Helsinki'ye NATO'ya katılmak istiyorsa 'terör örgtülerini kourmaya' son vermesi ve Türkiye'nin güvenlik endişelerini ciddiye alması gerektiğini söyledi.

Altun, "Sorun Finlandiya'nın Türkiye'yi anlamaması değil. Finlandiya, Türkiye'nin güvenlik endişelerini ciddiye almayı reddediyor" ifadelerini kullandı.

Altun, "Nihayetinde Finlandiya hükümeti; NATO'ya katılmak mı yoksa bu tür örgütleri korumak mı, hangisinin daha önemli olduğuna karar vermeli" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol