birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.02.2021 09:49

Fahrettin Altun talimat verdi, savcılık harekete geçti: AKP'li Zengin'e hakarete soruşturma

Fahrettin Altun, "Mert Yaşar denen mahlukun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz" demişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca AKP Milletvekili Özlem Zengin'e Mert Yaşar isimli sosyal medya hesabından sarf edilen sözler nedeniyle resen soruşturma başlatıldı.

Fahrettin Altun talimat verdi, savcılık harekete geçti: AKP'li Zengin'e hakarete soruşturma

Twitter üzerinde FETÖ'cü yapılanmayla ilgili görüşlerini bildiren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in paylaşımını alıntılayarak hakaret eden Mert Yaşar isimli kullanıcı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatıldı.

Fahrettin Altun, "Mert Yaşa

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avukat Mert Yaşar için yargı organlarına, "Bağımsız Türk yargısından bu Mert Yaşar denen mahlukun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bu haysiyetsizlik karşısında acaba muhalefet ne yapacak? Kuvvetle muhtemel kafasını kuma gömecek. Takipçisi olacağız" diye seslenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol