birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 14.10.2021 08:46

Fahrettin Koca: Aktif vakaların yüzde 40'ını 23 yaş altı oluşturuyor

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan uyarı mesajı yayımlayan Sağlık Bakanı Koca, aktif vakaların yüzde 40'ını 23 yaş altının oluşturduğunu söyleyerek aşı ve dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Fahrettin Koca: Aktif vakaların yüzde 40'ını 23 yaş altı oluşturuyor

Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) vakaları 31 bini geçmişken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan uyarı geldi.

Bakan Koca, aktif Covid-19 vakalarının yaklaşık yüzde 40'ının, 23 yaş altı kişilerden oluştuğunu hatırlatarak, yurttaşlara aşı olma çağrısında bulundu.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Günaydın, Çantalar hazır mı? Gençler, kahvaltımızı yaptık mı? Mesajım anne babalara, çocuklara, üniversitelilere: Dün, Bilim Kurulu toplandı. Aktif vakaların yüzde 40'ının 23 yaş altı kişiler olduğu bilgisini sizlerle paylaştık. Dikkatli davranalım. 18 yaş üstüysek aşılarımızı olalım" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol