birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Fatih Altaylı'dan Kılıçdaroğlu açıklaması: CHP’de Kemal Bey’e yakın dostları aradım

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri ile ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun sözlerini üzerine alınmadığını belirten Altaylı, Kılıçdaroğlu'na yakın bir dostunun kendisine söylediği sözleri aktardı: "Kemal Bey’in söylediklerinin seninle alakası yok."

GÜNCEL 09.09.2022 10:55
Fatih Altaylı'dan Kılıçdaroğlu açıklaması: CHP’de Kemal Bey’e yakın dostları aradım
Abone Ol google-news

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Alo Holdinglerin” medyası bana ders vermeyi bıraksın" şeklindeki açıklamasını üzerine alınmadığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, dün Twitter hesabından "Son zamanlarda kerameti kendinden menkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte" şeklinde açıklama yapmıştı.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar. Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, “Alo Holdinglerin” medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun "'Alo Holdinglerin' medyası bana ders vermeyi bıraksın" şeklindeki ifadesiyle Habertürk yazarı Fatih Altaylı'yı işaret ettiği öne sürülmüştü.

Fatih Altaylı, Habertürk'te bugün yayımlanan yazısında Kılıçdaroğlu'nun sözleri hakkında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini üzerine alınmadığını belirten Altaylı,Kılıçdaroğlu'na yakın bir dostunun kendisine şunları söylediğini aktardı: "Kemal Bey’in söylediklerinin seninle alakası yok. Mezhepçilik üzerinden Kemal Bey’in aday olmaması gerektiğini söyleyen bazılarını ve bir zamanlar AKP’nin en has adamı iken son zamanlarda sureti haktan yana görünüp, bilinçli manipülasyon yapan bir araştırmacıyı hedef aldı. Bir internet sitesi özellikle konuyu sana yönlendirmiş ama ne seninle ne de sizin yayın grubu ile ilgili değil sözleri."

Altaylı'nın "Bırakınız yazsınlar" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Sevgili okurlar, dünyada en zor işlerden biri ortalama IQ’su 80 civarı olan bir ülkede yazı yazarak bir şeyler anlatmaya çalışmak.

Çünkü ortalama IQ 80 olunca, bu ortalamaya ulaşmak için zeka düzeyi bayağı daha aşağılarda birilerinin de olması gerekiyor ve bunlar her yerde mevcut.

Dün 4 ay önce yazdığım bir yazının bir bölümünü tekrar hatırlattım.

Ve bu yazının sonuna da son günlerde milletvekilliği de yapmış iki kişinin altılı masayı dağıtma çabasına değindim.

Öğle saatlerinde eşimle birlikte yemeğe gittim.

Telefonuma sürekli mesaj yağmaya başladı.

“Kılıçdaroğlu sana çok ağır girişti” diye.

Şaşırdım.

Açtım baktım.

Vallahi de, billahi de hiç üzerime alınmadım.

Ama belli ki, birileri bu sözlerin bana yönelik olduğunu düşünüyor ya da bana yönelterek hedef saptırmak istiyordu.

CHP’de Kemal Bey’e yakın dostları aradım.

“Kemal Bey’in söylediklerinin seninle alakası yok. Mezhepçilik üzerinden Kemal Bey’in aday olmaması gerektiğini söyleyen bazılarını ve bir zamanlar AKP’nin en has adamı iken son zamanlarda sureti haktan yana görünüp, bilinçli manipülasyon yapan bir araştırmacıyı hedef aldı. Bir internet sitesi özellikle konuyu sana yönlendirmiş ama ne seninle ne de sizin yayın grubu ile ilgili değil sözleri. Daha bir hafta önce sizin ekrandaydı Kemal Bey.” dedi.

Benim açımdan da konu kapandı.

“Hayır bana demişsiniz” diyecek halim yok.

Ayrıca çok da önemli değil, Kemal Bey bunları bana da söylemiş olabilirdi.

İktidardan zaten çok böyle sözler işittim yıllardır.

Alışkınım.

Bugüne kadar herhangi bir kabalığını görmediğim, her zaman nazik Kemal Bey’e yanıt bile vermezdim. “Sinirlenmiş” der geçerdim.

Ama yine de üzülürdüm.

Medyaya, gazetecilere karşı bu kaba üslubun muhalefetin de tarzı haline gelmiş olmasına üzülürdüm.

Bırakın gazeteciler istediğini yazsın söylesin.

Ekonomiyi toparlamak zaman alabilir.

Ama üslup değişikliği bir anda yapılabilir.

Haksız mıyım!"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol