Google Play Store
App Store

Osmanlı Ocakları, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasında "Dinimizle alay edenleri övüp, daha sonra Milli Görüş yeleğine bürünüp değerli şahsiyetlerin ismi altında yaptıkları siyaset ile İsrail’in bir ilişkisi var mıdır?” denildi.

Kaynak: İHA
Fatih Erbakan hakkında suç duyurusu: "Adnan Oktar ile ne gibi bir ilişkisi var?"
Fotoğraf: AA

Osmanlı Ocakları, Yeniden Refah Partisi (YRP)  Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Adnan Oktar ve FETÖ ile bağlantısının olup olmadığı konusunda araştırma yapılması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Osmanlı Ocakları Sözcüsü Ercan Selçukoğlu, “Bugün de Fatih Erbakan ile alakalı kaygılarımızı dile getirerek toplumu uyarıyoruz. İsrail ile arası çok iyi olan Adnan Oktar’ı bu şahıs neden bu kadar savunmaktadır. Biz toplumun tüm kesiminin düşüncelerini ifade etmek için burada bulunuyoruz. Darbe olduktan sonra akılları başlarına gelenler gibi, yarın Türkiye’de milletin değeri haline gelmiş isimlerin ve dava anlayışının üzerinden siyaset yaparak milletimizi yeniden kandırmak, aldatmak isteyenlerin kirli ilişkilerinin gün yüzüne çıkması için bu eylemi gerçekleştiriyoruz” dedi.

"OKTAR İLE ERBAKAN ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VARDIR?"

Değerler üzerinden aldatıp siyaset yapanlara karşı dikkatli olmak gerektiğini her zaman haykırdıklarını ifade eden Selçukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunu bugün bir kez daha haykırıyoruz. FETÖ ile mücadelede siyasi ayağın araştırılmasını her zaman istedik, milletimiz adına bunu dile getirdik ve yine dile getiriyor ve gerçekten anayasal düzeyde suç örgütlerinin Türk yargısı önünde hesap vermeleri gerektiğini, adalet adına, hukuk adına, vicdani bir sorumluk adına bunu bekliyoruz. Dinimizle alay edenleri övüp, daha sonra Milli Görüş yeleğine bürünüp değerli şahsiyetlerin ismi altında yaptıkları siyaset ile İsrail’in bir ilişkisi var mıdır?”

Selçukoğlu, “Adnan Oktar ile Fatih Erbakan’ın acaba ne gibi bir ilişkisi vardır? Neden Adnan Oktar’ı övmeye çalışmıştır? Bunun altında ne yatmaktadır? Yüce yargımız bu kirli ilişkiyi varsa gün yüzüne çıkaracaktır” diye konuştu.

Selçukoğlu, ”Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir. Medeniyetimize ve cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Medeniyetimizi istismar edecek, cumhuriyetimizi tehdit edecek tüm yapılarla mücadelemiz son damla akan kanımıza kadar devam edecektir. Tavrımız milletimizin tavrıdır” dedi.

Selçukoğlu, şöyle devam etti:

“Liderimiz Kadir Canpolat, 2006’da Papa İstanbul’a gelip Ayasofya’da ayin yaparken sadece namaz kıldığı için 6 gün hücrelerde tutulmuş ve sözde Papa’ya suikastçı diye de hakkında söylemlerde bulunularak, siyasi itibarsızlığa maruz kalsa da bunu hiçbir zaman dile dahi getirmemiştir. İsrail’le ülkemiz böyle bir yol ayrımındayken FETÖ, PKK ve Adnan Oktar gibi suç örgütleriyle iltisaklı olduğu düşünülen kişiler bir partide yeniden baş gösterirse bu millet bunu asla kabul etmeyecektir."