birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 24.01.2020 20:53

Fatih Portakal: Basın kartımı bir daha kullanmamak üzere iptal ediyorum

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Evrensel ve BirGün gazetesi çalışanlarının basın kartlarının iptal edilmesine tepki göstererek, kendi basın kartını kullanmamak üzere iptal ettiğini duyurdu

Fatih Portakal: Basın kartımı bir daha kullanmamak üzere iptal ediyorum

Gazeteci ve FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Evrensel ve BirGün çalışanlarının basın kartlarının iptal edilmesine protesto olarak kendi basın kartını kullanmamak üzere iptal ettiğini duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Portakal, "BirGün ve Evrensel gazetesinde çalışan bazı gazetecilerin basin kartları Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi tarafindan iptal edildi. Hangi hak ve hukukla? Sürekli basın kartı sahibi olarak kararı alanları protesto ediyor, kartımı da kullanmamak üzere kendim iptal ediyorum" dedi.

Portakal paylaşımının devamında, "Kimse veya bir kurul bir gazetecinin gazeteci olup olmadığına karar veremez. Tıpkı kendi kartımı iptal ettğim gibi. Kart bir şey ifade etmiyor. Ben gazetecilik yapmaya devam edeceğim kart olmasa da olur..." ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız