birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Fatih Portakal: Basın kartımı bir daha kullanmamak üzere iptal ediyorum

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Evrensel ve BirGün gazetesi çalışanlarının basın kartlarının iptal edilmesine tepki göstererek, kendi basın kartını kullanmamak üzere iptal ettiğini duyurdu

GÜNCEL 24.01.2020 20:53
Fatih Portakal: Basın kartımı bir daha kullanmamak üzere iptal ediyorum
Abone Ol google-news

Gazeteci ve FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Evrensel ve BirGün çalışanlarının basın kartlarının iptal edilmesine protesto olarak kendi basın kartını kullanmamak üzere iptal ettiğini duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Portakal, "BirGün ve Evrensel gazetesinde çalışan bazı gazetecilerin basin kartları Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi tarafindan iptal edildi. Hangi hak ve hukukla? Sürekli basın kartı sahibi olarak kararı alanları protesto ediyor, kartımı da kullanmamak üzere kendim iptal ediyorum" dedi.

Portakal paylaşımının devamında, "Kimse veya bir kurul bir gazetecinin gazeteci olup olmadığına karar veremez. Tıpkı kendi kartımı iptal ettğim gibi. Kart bir şey ifade etmiyor. Ben gazetecilik yapmaya devam edeceğim kart olmasa da olur..." ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol