birgün

11° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

MEDYA 31.10.2020 20:17

Fatih Portakal’dan duyarsızlığa tepki

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İzmir depreminin acısı ve yası sürerken Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen yat yarışına tepki gösterdi.

Fatih Portakal’dan duyarsızlığa tepki

Eski Fox TV Ana Haber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İzmir depremi karşısındaki duyarsızlığı eleştirdi.

Şahsi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Portakal, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen yat yarışına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“Bu nasıl duyarsızlık? Deprem oldu 26 kişi öldü, enkaz altında insanlar var. Tsunami yaşandı. Marina darmadağın oldu. Acı ve yas varken Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışı yapılıyor. Yarın da ödül töreni. Umarım tören partili degildir. Acı bir taraftan corona bir taraftan. Nasıl olacak?”

fatih-portakal-dan-duyarsizliga-tepki-799522-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol