birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.02.2020 10:17

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na küfür eleştirisi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturum sırasında kendisine laf atan AKP'li Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'ya küfür ettiği öne sürüldü. İmamoğlu'na tepki gösteren FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal, “Hiçbir insan küfürü hak etmez” yorumunda bulundu.

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na küfür eleştirisi

Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’na, İBB Meclisi’nde AKP’li Aşıkkutlu’ya küfür ettiği iddialarıyla ilgili sert eleştiriler yöneltti.

FOX TV Ana Haber sunucusu, gerekçesi ne olursa olsun, İmamoğlu’nun böyle bir hakkı olmadığını ifade etti.

Fatih Portakal, İmamoğlu’nun zor bir durumda olabileceğini, İstanbul gibi bir şehri birçok zorluk altında yönetmeye çalıştığını ancak kimsenin kimseye hakaret etmemesi gerektiğini şu sözleri ile ifade etti:

''Neticede kimse kimseye hakaret edemez. Böyle bir hakkı da yok. Hele hele siyasetçilerin, hele hele insanların farklı bir gözle baktıkları İmamoğlu profiline aykırı bir davranıştır bu. Umarım bu son olur. İnsanlar öfkelerini kontrol etmek zorunda. Bu herkes için geçerli. Sadece beyefendi için değil. Benim için de herkes için de geçerli. Yönetenler için de. Hiçbir insan küfürü hak etmez, etmemelidir.''

NE OLMUŞTU?

İmamoğlu’nun, İBB Meclisi üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu’nun kendisine, “Kayak nasıldı?” diye sorması üzerine küfür ettiği iddia edildi. Bunun üzerine, İmamoğlu’nun özür dilemesini talep eden AKP grubu, salonu terk edeceğini söyledi. Araya giren Göksel Gümüşdağ’ın ardından İmamoğlu “Üzüntümü dile getiriyorum” dedi ve AKP grubu salonu terk etmedi.

Daha sonra AKP İBB İl Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisini makam odasına davet ederek sarf ettiği sözler nedeniyle özür dilediğini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız