birgün

33° AÇIK

MEDYA 25.03.2020 10:35

Fatih Portakal'dan Sağlık Bakanı'na 'sokağa çıkma yasağı' sorusu: Yoksa kasada para mı yok?

Gazeteci Fatih Portakal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya neden radikal önlem almadıklarını sordu.

Fatih Portakal'dan Sağlık Bakanı'na 'sokağa çıkma yasağı' sorusu: Yoksa kasada para mı yok?

Gazeteci Fatih Portakal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan sorular yöneltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Koca'ya "Evde kalma neden zorunlu hale getirilmiyor?" diye soran Portakal, bu kez de ""Yoksa devlet kasasında zaruriyeti karşılayabilecek para yok mu?" diye sordu.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya adresinden Koca'ya yönelttiği soruda "Dünyada vakaya karşı ölüm oranı:%4’ün üzerinde. TR’de bu oran %2,5’lar civarı. Ortalamanın altındayız diye sevinmeyin, çünkü bizde test yetersiz. Yarından itibaren test adeti artacak. Sonuç ne olacak göreceğiz. Hala neden radikal önlem almıyorsunuz sayın Fahrettin Koca?" ifadelerini kullandı.

"Verilecek zorunlu evde kalma karari ile toplum içinde olan belki de çok sayida koronavirüs taşıyıcısı başkalarına temas etmemiş olacak" diyen Portakal, "Yoksa devlet kasasında zaruriyeti karsılayabilecek para yok mu?" diye sordu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol