birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 25.03.2020 10:35

Fatih Portakal'dan Sağlık Bakanı'na 'sokağa çıkma yasağı' sorusu: Yoksa kasada para mı yok?

Gazeteci Fatih Portakal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya neden radikal önlem almadıklarını sordu.

Fatih Portakal'dan Sağlık Bakanı'na 'sokağa çıkma yasağı' sorusu: Yoksa kasada para mı yok?

Gazeteci Fatih Portakal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan sorular yöneltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Koca'ya "Evde kalma neden zorunlu hale getirilmiyor?" diye soran Portakal, bu kez de ""Yoksa devlet kasasında zaruriyeti karşılayabilecek para yok mu?" diye sordu.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya adresinden Koca'ya yönelttiği soruda "Dünyada vakaya karşı ölüm oranı:%4’ün üzerinde. TR’de bu oran %2,5’lar civarı. Ortalamanın altındayız diye sevinmeyin, çünkü bizde test yetersiz. Yarından itibaren test adeti artacak. Sonuç ne olacak göreceğiz. Hala neden radikal önlem almıyorsunuz sayın Fahrettin Koca?" ifadelerini kullandı.

"Verilecek zorunlu evde kalma karari ile toplum içinde olan belki de çok sayida koronavirüs taşıyıcısı başkalarına temas etmemiş olacak" diyen Portakal, "Yoksa devlet kasasında zaruriyeti karsılayabilecek para yok mu?" diye sordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız