birgün

16° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

MEDYA 17.05.2020 15:25

Fatih Portakal'dan sunucuları uyaran RTÜK Başkanı Şahin'e tepki

Haber bülteni sunucularının yorum yapmasına yasak getirebileceklerini söyleyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e tepki Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi. Portakal "Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü," diyerek Şahin'in ana haber bültenine konuk olmasını istedi

Fatih Portakal'dan sunucuları uyaran RTÜK Başkanı Şahin'e tepki

Gazeteci Fatih Portakal, ‘Haber bültenleri yorum yapmadan sunulabilir’ diyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i FOX Ana Habere davet ederek; ‘Keşke anahaberime konuk olsa’ dedi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, şimdiye kadar aldıkları kararlarda kimseden emir gelmediğini ileri sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı olması durumunda “Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz” demişti. Şahin, haber bülteni sunucularını ise, “Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler. Bunu yapmamamız için lütfen taraflı davranmayın” diye uyardı.

Fox TV Ana Haber sunucusu Gazeteci Fatih Portakal, RTÜK Başkanı Şahin’in bu sözlerini eleştirdi. “Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü,” diyen Portakal, “RTÜK Başkanı anahaberime keşke konuk olsa” dedi.

Twitter hesabından çağrı yapan Portakal, şunları söyledi:

“Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü. Emirle yorumlara yasak gelse bile -ihtimal vermiyorum- bu kez mimikler jestler devreye girer. Her şekilde kendimi ifade edebilirim. @rtukkurumsal başkanı anahaberime keşke konuk olsa…”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız