Fatih Terim’den Diagne’ye uyarı

08.03.2019 15:43 SPOR
Galatasaray’da gündemin ilk sırasında Mbaye Diagne var. Ara transfer döneminde sarı kırmızılılara katılan ve beklentilerin altında kalan golcü futbolcu ile teknik direktör Fatih Terim özel bir görüşme yaptı. 5 maçta sadece 1 gol atabilen golcü futbolcusuna uyarılarda bulunan deneyimli teknik adam, “Topsuz oyunda etkisizsin. Çapraz koşular yaparak kendine ve arkadaşlarına boş alanlar yaratmalısın” dedi. Diagne’den, […]

Galatasaray’da gündemin ilk sırasında Mbaye Diagne var.

Ara transfer döneminde sarı kırmızılılara katılan ve beklentilerin altında kalan golcü futbolcu ile teknik direktör Fatih Terim özel bir görüşme yaptı.

5 maçta sadece 1 gol atabilen golcü futbolcusuna uyarılarda bulunan deneyimli teknik adam, “Topsuz oyunda etkisizsin. Çapraz koşular yaparak kendine ve arkadaşlarına boş alanlar yaratmalısın” dedi.

Diagne’den, kanat atakları ve duran toplarda daha fazla ön direğe koşu yapmasını isteyen Terim, “En az 10-11 Km koşu mesafesine ulaşmalısın. Gereksiz faul yapma. 90 dakika boyunca her hareketine dikkat etmelisin,” ifadelerini kullandı.

Mbaye Diagne, 21 Şubat’ta çok eleştirildiği Benfica maçından sonra Antalyaspor karşısında yeniden 11’de sahaya çıkacak.

Fatih Terim, takım antrenmanları dışında ekstra güçlendirme çalışmaları yapan Diagne’den bu maçta atacağı gollerle eleştirilere cevap vermesini bekliyor.

Teknik direktör Fatih Terim, daha önce uyardığı kanat oyuncularından da, bir kez daha öncelikli olarak golcü oyuncuları beslemelerini istedi.