birgün

14° AÇIK

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik: Hastanede korona oldu

Hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, "Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu” dedi.

GÜNCEL 24.01.2022 13:20
Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik: Hastanede korona oldu
Abone Ol google-news

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında yaşamını yitirdi. Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, hastane önünde açıklamalarda bulundu.

Kardeşi Günay Girik, “Bakıcısına veya gelenine gidenine bile test yaptırılsaydı. Çünkü ablamda korona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ben ablamı 2 senedir öpmedim bile" dedi.

"ARAŞTIRACAĞIM, PEŞİNDEYİM"

Günay Girik, "Ben hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu. Ama hastane ihmali mi, yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir, ben bunu araştıracağım peşindeyim" şeklinde konuştu.

Aile yakını Ahmet Hamdi Gürbüz ise, "Bizim kimseyi suçlama niyetimiz yok ama hastaneye gelen bir insanın sanki koronayla buraya gelip, burada vefat ettiği algısı çok doğru bir algı değil" dedi.

"Kendisi buraya geldiğinde fiziki bir takım sorunlar vardı. Zaten rutin gidip geliyordu. Aile ya da sevenleri hastaneyi suçlayacak değil ama buraya geldikten sonra hastanede bir insanın korona olması çok kabul edilir bir şey değil" diyen Gürbüz, "Burada bir şikayet yok Günay Bey’in de bizim de zaten hastane bildiğimiz bir hastane" ifadelerini kullandı.

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol