birgün

10° AÇIK

Fazıl Say: Böyle Şahmaran mı olur?

Piyanist Fazıl Say, başrolünde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in yer aldığı Şahmaran dizisine tepki gösterdi. Say, diziye 10 üzerinden 1 puan verdiğini belirterek, "Böyle Şahmaran mı olur ulan, bıktık felsefesizlikten, klişelerden, kısıtlılıktan, aşamamaktan, uçamamaktan, ucuzluktan, reytinginizden" diye yazdı.

KÜLTÜR SANAT 23.01.2023 08:14
Fazıl Say: Böyle Şahmaran mı olur? Fotoğraf: Netflix
Abone Ol google-news

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, geçtiğimiz günlerde yayına giren Netflix dizisi Şahmaran’ı eleştirdi.

Başrolünde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in yer aldığı Şahmaran dizisine 10 üzerinden 1 puan verdiğini söyleyen Say, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da şu ifadeleri kullandı:

"Şahmaran dizisini denedim daha ikinci bölümde “oğlan kızı nasıl götürür”e bağladı. Bıraktım.

Bıktım. Böyle Şahmaran mı olur ulan, bıktık felsefesizlikten, klişelerden, kısıtlılıktan, aşamamaktan, uçamamaktan, ucuzluktan, reytingtinizden. On üzerinden bir! Hadi öptüm bye!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun