birgün

6° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 23.07.2020 16:55

Fazıl Say, Der Deutsche Klassikpreis'e iki dalda aday gösterildi

Piyanist Fazıl Say, Der Deutsche Klassikpreis müzik yarışmasında “Yılın Enstrümantal Kaydı” ve “Yılın Enstrümantal Sanatçısı” dallarında aday gösterildiğini duyurdu. Say, "Duygulandım ve gururlandım" dedi.

Fazıl Say, Der Deutsche Klassikpreis'e iki dalda aday gösterildi

Piyanist Fazıl Say, Der Deutsche Klassikpreis müzik yarışmasında 'Yılın Enstrümantal Kaydı' ve 'Yılın Enstrümantal Sanatçısı' dallarında aday gösterildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Say, şunları söyledi:

"Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e… Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.”

Duygulandım ve gururlandım.Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında...Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e... Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti. Fazıl Say #fazılsay

Fazil Say (@fazilsay)'in paylaştığı bir gönderi ()