birgün

12° AÇIK

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan '3 Temmuz' açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 3 Temmuz'daki "Futbolda şike kumpası" ile ilgili olarak, "Bugün Fenerbahçe Kulübü hukuksuzluğa karşı, hukuki galibiyeti; zaferi elde etmiş; hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış şekilde dimdik ayaktadır" dedi.

SPOR 03.07.2022 14:10
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan '3 Temmuz' açıklaması
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 3 Temmuz'un 11. yıl dönümünde Fenerbahçe TV'de yayımlanan "3 Temmuz Özel" programına konuk oldu.

Koç, bu 3 Temmuz'un kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Zira 2011 yılından beri ilk kez bir 3 Temmuz'da ayağımızdaki FETÖ bağından kurtulmuş, söylediğimiz her sözün doğruluğu Yargıtay tarafından da kanıtlanmış olarak buradayız" diye konuştu.

Bu 3 Temmuz'da yönetim olarak bir karar verdiklerini ve Fenerbahçeliler olarak 10 yıldır çok konuşup, haykırdıklarını da kaydeden Koç, şöyle devam etti:

"27 Aralık 2021'de Yargıtay bir karar verdi. Fenerbahçe'nin haklılığı resmen kanıtlanmış oldu. Devran döndü, kim haklı, kim çamur attı apaçık ortaya çıktı ve 'biz susuyoruz' dedik. Fenerbahçe, o günlerde yani bu örgütün en kuvvetli olduğu dönemde, kendilerini kimsenin sorgulamadığı, yaptıkları hukuksuz her türlü eyleme kimsenin karşı çıkmadığı hatta ciddi anlamda desteklendiği, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, kendi medyası, gazetesi, televizyonu, medyadaki maaşlı profesyonel çığırtkanlarıyla en güçlü olduğu dönemlerde başkanıyla, yönetimiyle, camiasıyla beraber bu yapıyla mücadele etti ve boyun eğmedi."

Fenerbahçe'nin haklı duruşunda başta eski başkanları Aziz Yıldırım olmak üzere dönemin yöneticilerinin ve tüm camianın eşi benzeri görülmemiş bir duruş sergilediğini anlatan Koç, "Bugün ise Fenerbahçe Kulübü hukuksuzluğa karşı, hukuki galibiyeti, zaferi elde etmiş, hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış şekilde dimdik ayaktadır. Geldiğimiz nokta itibarıyla omuzlarındaki ağır yükten kurtulmuş, gururla haklılığını kanıtlamış, hafiflemiş, yorgun ancak onurlu ve şerefli bir camiadır. 'Bugün, bu mücadelenin başladığı günün 11. yıl dönümünde haksızların, hukuksuzların, adaletsizce saldıranların hesap verişlerini izleyeceğiz' demek istediğimiz için biz bu sefer susmayı tercih ettik. 'Fenerbahçe'nin haklı ve vakur duruşunu susarak ve gözümüz üzerlerinde' diyerek yansıtmak istedik" ifadelerini kullandı.

Ali Koç, Yargıtay kararının ardından aslında Fenerbahçe'nin artık bir şey söylemesine gerek kalmadığını ve bu konunun tartışmaya kapandığını da vurgulayarak, "Şimdi esas konuşması, hesap vermesi gerekenler, kumpası kuranlar, tuzağın parçası olanlar ve bu kumpastan kendilerine fayda sağlamaya çalışanlardır" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin topyekün bir mücadele verdiğine ve her bir değerleriyle dimdik durduklarına işaret eden Koç, şunları söyledi:

"Haklılığımızla susuyoruz ve şimdi konuşması, hesap vermesi gerekenleri bekliyoruz. Şimdi adaletin yine yerini bulmasını istiyoruz. Şimdi Fenerbahçe için artık konuşma değil, bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir. Bundan sonraki hukuki mücadelemizde birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bu mücadeleyi sonuna kadar vermemiz çok çok önemlidir. Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu gururlu mücadelenin bir parçası olmuş her bir Fenerbahçeliye canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah bir daha ne Fenerbahçe'mize ne de ülkemize böyle bir dönem, böyle bir süreç yaşatmasın diye dua ediyorum."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol