birgün

28° PARÇALI BULUTLU

SPOR 05.06.2020 17:25

Fenerbahçe'den Nihat Özdemir'e sert tepki: Yazıklar olsun

"Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" şeklindeki sözüyle Fenerbahçelilerin tepkisini toplayan TFF Başkanı Nihat Özdemir'e sarı-lavicertli kulüpten tepki geldi. Fenerbahçe, "Yazıklar Olsun Nihat Özdemir!" başlığıyla bir açıklama yayımladı

Fenerbahçe'den Nihat Özdemir'e sert tepki: Yazıklar olsun

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in dün gece Ekonomist Dergisi instagram yayınında söylediği, "Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" şeklindeki sözü Fenerbahçelilerin tepkisini topladı.

Fenerbahçe Kulübü "Yazıklar Olsun Nihat Özdemir!" başlığıyla yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı'na tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Tarih: 5 Haziran, Saat 17.00

TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün akşam saatlerinde tarihe 'rezalet' olarak not edilen beyanatlarından sonra bu saate dek halen bir açıklama yapmamıştır.

Konuyla ve bu şahısla ilgili Başkanımız ve Başkanvekilimiz bugün FBTV'de gerekli açıklamaları yapacaklardır.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

NİHAT ÖZDEMİR NE SÖYLEMİŞTİ?

Dün gece Ekonomist Dergisi Instagram yayınına katılan Özdemir, 'Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız' sorusuna, "Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya'da, İngiltere'de ve Fransa'da da oldu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon... 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" yanıtını verdi. Özdemir'in bu açıklaması sosyal medyada sarı-lacivertli taraftarların büyük tepkisini çekti.

Sosyal medyadan tepkisini dile getiren Fenerbahçe taraftarları Nihat Özdemir'in Fenerbahçe'den ihraç edilmesini isterken, #NihatÖzdemirİhraçEdilsin etiketi kısa sürede TT oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız