birgün

18° AÇIK

Fenerbahçe’den sert MHK açıklaması: Bu ayıp hepimizindir

Fenerbahçe, 8 Mart’ta görevine son verilen hakemler ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın istifasına rağmen Merkez Hakem Kurulu’nun görevine devam etmesine yönelik açıklama yaparak, “Sorumluluk herkesindir. Bu ayıp hepimizindir!” ifadelerine yer verildi.

SPOR 12.04.2022 13:24
Fenerbahçe’den sert MHK açıklaması: Bu ayıp hepimizindir
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Spor Kulübü, Merkez Hakem Kurulu’nu (MHK) sert ifadelerle eleştiren bir açıklama yayımladı.

Nihat Özdemir’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan istifa ettiğinin hatırlatıldığı sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, hakem atamalarının ‘garip’ şekilde yapıldığı ifade edilerek sorumluluğun sadece görevine devam eden MHK’de değil ‘herkeste’ olduğu belirtildi.

Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig’de görev alan 13 hakemin görevine son verildiği 8 Mart 2022 tarihinde açıklanmıştı. O günden bugüne geçen 36 günde; garip hakem atamalarına, artan hakem hatalarına, kural hatalarına, kulüplerin açıklama ve tepkilerine, Tahkim Kurulu’nun verdiği karara ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın istifasına rağmen; Merkez Hakem Kurulu hiçbir şey olmamışçasına, tüm bu kaos yaşanmamışçasına görevine devam etmektedir. Sorumluluk, sadece Türk futbolunun içerisinde bulunduğu paradokslara rağmen istifa etmeyen MHK’nın değil; bunu sorgulamayan, yaşananları reddetmeyen, takip etmeyen, ‘nasıl?’ diye sormayan herkesindir! Bu ayıp hepimizindir!”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun