birgün

11° PARÇALI BULUTLU

‘Fenerbahçe Token’ piyasaya hızlı girdi, Ali Koç şaşırdı

Paribu CEO’su Yasin Oral, Fenerbahçe Token’ın piyasaya girmesinin ardından 30 saniye sonra sarı lacivertli kulübe 15 milyon TL kazandırdığını söyledi. Duruma şaşıran Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık” dedi.

EKONOMİ 09.08.2021 12:27
‘Fenerbahçe Token’ piyasaya hızlı girdi, Ali Koç şaşırdı
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü’nde yeni gelir yaratma konusunda çalışmalar sürerken, kripto para borsası Paribu ile “Fenerbahçe Token” anlaşması resmen imzalandı.

Fenerbahçe Token, Etherum blokzincirinde üretilen bir “utility token” olarak piyasaya resmen sunuldu. Token sahipleri marş seçimi ve forma tasarımından tesislerdeki bölümlerin adlarına kadar farklı konularda belirleyici olabilecek.

Fenerbahçe Token, Fenerbahçe sporcularıyla, teknik heyetiyle ve yöneticileriyle tanışma imkânının yanı sıra özel kurgulanmış stat ve tesis turlarına katılma olanağı da sağlayacak.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katıldığı basın toplantısında, Fenerbahçe Token’in piyasaya girmesinin ardından ‘Seçenek 2’ olarak satışa sunulan 500 bin adet (15 milyon TL) Token 30 saniye içerisinde tükendi. Paribu CEO’su Yasin Oral, “Bu arada Seçenek 2, 30 saniyede tükenmiş” derken, Başkan Ali Koç bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve “Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık” diye şaka yollu tepki gösterdi.

Başkan Koç, Fenerbahçe Token’den elde edilecek gelirlerin 3’te 1’inin transfer limitlerine yansıyabileceğini de duyurdu. Fenerbahçe Token'ın maksimum arzı 190.700.000 FB olacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol