birgün

20° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 11.05.2021 20:36

FHKC: Siyonist savaş makinesini ve Kudüs halkına yapılan zulmü kabul etmiyoruz!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, Al Jazeera'ya yaptığı açıklamada saldırıların Filistin halkını bulunduğu her yerden sürme projesinin parçası olduğunu söyledi.

FHKC: Siyonist savaş makinesini ve Kudüs halkına yapılan zulmü kabul etmiyoruz!

FHKC Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, Al Jazeera'ya Doğu Kudüs'e yapılan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Thawabta, Doğu Kudüs'e yapılan saldırının, ülkenin tamamında halkı yer etme projesinin parçası olduğunu söyledi.

"SİYONİST SAVAŞ MAKİNESİ"

Doğu Kudüs'te yapılan saldırıların tek bir yere yönelik olmadığını kaydeden Thawabta, siyonist savaş makinesinin senelerdir sürdürdüğü işgalin köklerinin bu saldırıyla açığa çıktığını söyledi. Amacın, ülkenin bütününde ve özellikle de kutsal şehir Kudüs'te Filistin'lileri yerlerinden etmek olduğunu söyledi.

"İşgale karşı savaş bütün Filistin'i birleştirdi" diyen Thawabta, halkın siyonistlerin zulmüne boyun eğmediğini belirtti.

"ÇELİŞKİNİN MERKEZİNDE KUDÜS VAR"

Thawabta, saldırıların yoğunlaşmasının sebebi olarak Kudüs'ün kutsal şehir olarak Araplar ve Siyonistler arasındaki çatışmanın temeli olduğunu belirtti. "Kudüs bizim ebedi başkentimiz, İsrail yakın dönemde gerçekleşen anlaşmalar üzerinden kendi gerçekliğini yaratmak istiyor.

"DİRENİŞ HER YERDE"

Thawabta, Kudüs'e verilen desteğe de dikkat çekerken, "Kudüs'ün yalnız olmadığını gördüler. Bu mücadelenin Kudüs'ten ibaret olmadığını gördüler" diye ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol