birgün

19° AÇIK

YAŞAM 11.12.2018 14:30

Flow Radyo’dan Sulukule çoçuklarına grafitti atölyesi

Flow Radyo’dan Sulukule çoçuklarına grafitti atölyesi

Yayıncılık tutkularını hip hop kültüründen ve bu kültürün öğrettiği sosyal sorumluluk bilincinden alan Flow Radyo, Sulukule Gönüllüleri Derneği’nin desteği ve Tunç "Turbo" Dindaş’ın işbirliği ile Hattat Rakım Ortaokulu'nda bir grafitti atölyesi düzenledi. Etkinliğe Tahribad-ı İsyan'dan Asil Slang de katılarak çocuklarla bir araya geldi.

Müziğin birleştirici gücünden yola çıkarak sosyal sorumluluk bilinciyle yayın hayatına devam eden Flow Radyo, hip hop kültürünün temellerine bağlı kalmaya devam ediyor. Bu kapsamda Flow Radyo, Sulukule Gönüllüleri Derneği’nin desteği Tunç "Turbo" Dindaş’ın işbirliği ile Sulukule’deki Hattat Rakım Ortaokulu'nda bir grafitti atölyesi düzenledi.

flow-radyo-dan-sulukule-cocuklarina-grafitti-atolyesi-540917-1.

Okuldaki öğrencilerin atölye için hazırladığı resimleri yorumlayan Turbo, okul bahçesindeki duvara bunu grafitti olarak aktardı. Okul duvarına yapılan grafittinin ardından çocuklar, hem Turbo hem de atölyeyi ziyarete gelen Tahribad-ı İsyan'dan Asil Slang ile sohbet etme şansı yakaladı.

Flow Radyo, hip hop kültürüne bağlı kalarak şehrin ara sokaklarının sesi olmayı sürdürecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız