birgün

20° AÇIK

YAŞAM 11.12.2018 14:30

Flow Radyo’dan Sulukule çoçuklarına grafitti atölyesi

Flow Radyo’dan Sulukule çoçuklarına grafitti atölyesi

Yayıncılık tutkularını hip hop kültüründen ve bu kültürün öğrettiği sosyal sorumluluk bilincinden alan Flow Radyo, Sulukule Gönüllüleri Derneği’nin desteği ve Tunç "Turbo" Dindaş’ın işbirliği ile Hattat Rakım Ortaokulu'nda bir grafitti atölyesi düzenledi. Etkinliğe Tahribad-ı İsyan'dan Asil Slang de katılarak çocuklarla bir araya geldi.

Müziğin birleştirici gücünden yola çıkarak sosyal sorumluluk bilinciyle yayın hayatına devam eden Flow Radyo, hip hop kültürünün temellerine bağlı kalmaya devam ediyor. Bu kapsamda Flow Radyo, Sulukule Gönüllüleri Derneği’nin desteği Tunç "Turbo" Dindaş’ın işbirliği ile Sulukule’deki Hattat Rakım Ortaokulu'nda bir grafitti atölyesi düzenledi.

flow-radyo-dan-sulukule-cocuklarina-grafitti-atolyesi-540917-1.

Okuldaki öğrencilerin atölye için hazırladığı resimleri yorumlayan Turbo, okul bahçesindeki duvara bunu grafitti olarak aktardı. Okul duvarına yapılan grafittinin ardından çocuklar, hem Turbo hem de atölyeyi ziyarete gelen Tahribad-ı İsyan'dan Asil Slang ile sohbet etme şansı yakaladı.

Flow Radyo, hip hop kültürüne bağlı kalarak şehrin ara sokaklarının sesi olmayı sürdürecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol