birgün

28° PARÇALI BULUTLU

SPOR 30.05.2020 16:26

Floyd'un yakın arkadaşı, eski NBA yıldızı Jackson: Kardeşim için adalet istiyorum

Spor dünyası polisler tarafından katledilen Floyd için sesini yükseltmeye devam ediyor. Floyd’un yakın arkadaşı olan eski NBA yıldızı Stephen Jackson, “İşin arka planını anlatarak yedikleri haltı haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Doğru olan her neyse onun yanında duruyorum ve kardeşim için adalet istiyorum” dedi

Floyd'un yakın arkadaşı, eski NBA yıldızı Jackson: Kardeşim için adalet istiyorum

BİRGÜN SPOR SERVİSİ

ABD’de George Floyd’un polisler tarafından acımasızca katledilmesinin ardından başlayan eylemler bütün ülkeye yayılmış durumda. Spor dünyası da bu cinayete sessiz kalmazken, Floyd’un çok yakın arkadaşı olan eski NBA yıldızı Stephen Jackson, oldukça sert bir açıklama yaparak eyalet yönetimini ve polisleri eleştirdi, eylemcilere ise destek verdi.

‘KARAKTERİNİ YOK EDEMEZLER’

Jackson yaptığı açıklamada, “Bugün buradayım çünkü ikizim gibi olan Floyd’un karakterini yok edemezler. Polisler yanlış bir şey yaptıklarını bildiklerinde çoğu zaman bu yaptıklarını ört bas ederler. İşin arka planını anlatarak yedikleri haltı haklı çıkarmaya çalışırlar” diye konuştu.

Jackson sözlerine şöyle devam etti: “Ne zaman cinayet haklı çıkarabilir bir davranış oldu? Öldürülen siyahi biri olduğunda. O adamın dizi benim kardeşimin boynunda, yüzündeki sırıtmayla onun canını alırken bana polisin korunmadığını söyleyemezsiniz. Doğru olan her neyse onun yanında duruyorum ve kardeşim için adalet istiyorum.”

KARDEŞ GİBİ BÜYÜDÜLER

42 yaşındaki Jackson, 14 senelik NBA kariyerinde San Antonio Spurs ile bir kez, 2003 senesinde, şampiyonluk yaşamıştı. Eski basketbolcu, Houston’da Floyd ile birlikte kardeş gibi büyümüştü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız