birgün

28° AZ BULUTLU

DÜNYA 21.11.2019 11:37

Fotoğraftaki 'Greta Thunberg' benzerliği sosyal medyayı karıştırdı

Fotoğraftaki 'Greta Thunberg' benzerliği sosyal medyayı karıştırdı

İklim değişikliği karşıtı eylemleriyle küresel çapta gündeme gelen iklim aktivisti 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg'e benzeyen bir kızın fotoğrafları sosyal medyayı karıştırdı.

121 yıl önce Kanada'da çekildiği belirtilen fotoğrafı Washington Üniversitesi yayımladı. Siyah beyaz fotoğraftaki kızın Greta Thunberg'e olan ürkütücü benzerliği komplo teorilerini de peşinde getirdi. Kimi okuyucuların Greta'nın bir 'zaman yolcusu' olabileceğini öne sürdü.

Sosyal medya kullanıcıları Washington Üniversitesi arşivlerinde rastlanan fotoğraftaki benzerlik için “Greta bir zaman yolcusu”, “Greta’nın dünyayı kurtarmaya geldiğinin kanıtı” gibi yorumlar yaptı.

fotograftaki-greta-thunberg-benzerligi-sosyal-medyayi-karistirdi-652133-1.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız