Fox TV sunucusu İlker Karagöz, sosyal medya fenomeni Mahsun Karaca'nın parodi videosunu gerçek zannederek canlı yayında okudu. Karaca, "Görgü tanığı çok güvenilir değil gibi ama siz bilirsiniz" diye yazdı.

Fox TV, Röportaj Adam'ın Ganalı emlakçı videosunu gerçek sandı: 'Görgü tanığı çok güvenilir değil'

Fox TV'nin sabah programında, parodi içerikleriyle bilinen Mahsun Karaca'nın (Röportaj Adam) bir videosu gerçek sanıldı. Programın sunucusu İlker Karagöz, haberi sunarak "Kavga Birleşmiş Milletler gibi" yorumunda bulundu.

Karagöz, Mahsun Karaca'nın (Röportaj Adam) attığı tweetle gerçeği fark etti. Karaca, "Görgü tanığı çok güvenilir değil gibi ama siz bilirsiniz" paylaşımında bulundu.

Ünlü sunucu Karagöz de Karaca'ya verdiği yanıtta "Ah ya… ama bir gazeteden okuduğumuz bir haberdi. Yani önce onlar şakaya kanmış. Dahası olmayacak şey de değil" ifadelerini kullandı.

OLAY AĞUSTOSTA YAŞANDI

Röportaj Adam kanalıyla bilinen Mahsun Karaca, İstanbul Esenyurt’ta geçtiğimiz ağustos ayında yaşanan bir olayın parodisini çekmişti. Ganalı emlakçı ile Kamerunlu bir kiracı arasında eve internet bağlatılmaması nedeniyle bir kavga çıkmış emlakçı, kiracısı olan kadına saldırarak onu darp etmişti.

Görüntünün haberlerde yer almasının ardından Karaca videoda, "Valla işte bu Ganalı emlakçı, Kamerunlu kadına saldırıyor. Bağrış, çağrış derken alt katta Suriyeliler var onlar da mevzuya giriyor. Karşı binada Kenyalı bir arkadaş var, bana o haber verdi. Çıktım baktım ne oluyor diye o arada bizim karşı köşede manav var Faslı. O da yanına Afgan terziyi alıp binaya geliyorlar. Hemen yan dairede de Iraklılar var, onlarda sanıyor ki o ikisi ona geliyor. Bunlar da havaya ateş açıyor. Ortalık birden karışıyor" ifadeleri ile konuyu tiye almıştı.