birgün

25° AÇIK

AVRUPA 15.02.2021 17:15

Frankfurt'ta “Sol Kültürevi” çalışmalara başladı

Bir grup SOL Partili, Hessen eyaletinde 'Sol Kulturhaus Frankfurt' adıyla bölgesel derneklerini kurdu. Derneğin kapılarının bölgedeki tüm ilericilere açık olacağı ifade edildi

Frankfurt'ta “Sol Kültürevi” çalışmalara başladı

BirGün FRANKFURT

Almanya'nın Hessen eyaletinde yaşayan SOL Partililer, bölgesel dernekleri 'Sol Kulturhaus Frankfurt'u (Frankfurt Sol Kültürevi) başlattı. Çalışmaları Frankfurt merkezli sürdürme kararı alan SOL Partililer, dernek lokali arayışını en kısa zamanda sonuçlandırmayı ve dernek çalışmalarına kendi binasında devam etmeyi umut ediyor. Sol Kulturhaus Frankfurt Başkanı İsmail Gökalp, “Devrimci tarihimize ve ilkelerimize uygun siyasal, kültürel ve sanatsal faaliyetler yürüteceğimiz derneğimiz aynı zamanda bünyesinde “Sol Kitap Almanya” yayınlarını barındırmaktadır ve kitap, dergi gibi yayınların dağıtım ve pazarlanmasını üstlenecek” açıklamasını yaptı.

BİRGÜN İLE DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAK

'Sol Kulturhaus Frankfurt'un SOL Parti'nin bölge temsilciliği statüsünde, siyasi çalışmaları da üstleneceğini kaydeden Gökalp, “Bu yanıyla ülkemizde yaşanan bütün gelişmeleri yakından takip etmeye ve partimiz ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecek. Derneğimiz, içinde yaşadığı toplumun sorunlarının da muhattabıdır. Irkçılık, yabancı düşmanlığı gibi argümanlardan beslenen faşist hareketin karşısında bütün ilerici, devrimci güçler ile dayanışma içerisinde mücadelenin en ön saflarında yerini alacak. “Sol Kulturhaus Frankfurt e.V.” siyasal kimliğine uygun olarak kültürel ve sanatsal çalışmalar yürütürken, başta Birgün gazetesi olmak üzere çok yoğun baskı altında ayakta kalmaya çalışan ilerici, devrimci basın kuruluşları ile dayanışma içerisinde olacak” dedi.

frankfurt-ta-sol-kulturevi-calismalara-basladi-841923-1.

“Sol Kulturhaus Frankfurt e.V.”´un kapılarının bölgedeki tüm ilerici ve devrimcilere açık olacağını kaydeden Gökalp, “Derneğimiz, kendi çalışmalarının yanısıra, özellikle de kültürel ve sanatsal çalışmalarda, ilerici ve devrimci dostlarıyla ortaklaşmak için gerekli çabayı gösterecek” diye konuştu

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol