Frankfurt'tan ödülle dönen Ekin Fil'in Körfez filmi müzikleri 21 Aralık'ta dinleyiciyle buluşuyor

07.12.2018 10:06 KÜLTÜR SANAT

Ekin Fil'in geçtiğimiz ay 18.si düzenlenen Frankfurt Uluslararası Türk Filmleri Festivali'nde En İyi Müzik Ödülü'nü aldığı Körfez filminin müzikleri, 21 Aralık'ta dinleyici ile buluşuyor. Yönetmenliğini Emre Yeksan'ın üstlendiği, dünya prömiyerini 32. Venedik Uluslararası Eleştirmenleri Haftası'nda gerçekleştiren Körfez filmi, devamında birçok festivalde gösterildi ve 24. Uluslararası Adana Film FestivaliJüri Özel Ödülü, 37. İstanbul Film FestivaliFIPRESCI Ödülü, Crossing Europe Film FestivaliJüri Özel ödülügibi birçok ödül aldı.

Hikayede, genç Selim karakterinin şehirdeki çevre felaketinin ardından yeni bir dünyayı keşfedişine tanık oluyoruz. Bu serüvende Ekin Fil, synthesizer ağırlıklı distopik ses dünyası ile akışa yön veren başka bir karakter gibi filme dahil oluyor. Bazı parçalarda filme ait atmosfer sesleri de kompozisyonlar içerisinde duyuyoruz.

Daha önce 2017'de KAYGI filmi için bestelediği müziklerle 2017 Siyad En iyi Müzik Ödülü'nü alan Ekin Fil, aynı zamanda canlı performanslarıyla da sahne alıyor. Almanya, Polonya, Belçika, Malta, Hollanda gibi birçok ülkenin farklı şehirlerinde konser veren Ekin Fil, akustik ve elektronik ögeleri minimal üslupta bir araya getiriyor.