birgün

6° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.02.2020 09:42

Fransa'da Diyanet'e ait banka hesapları kapatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Fransa’daki cami dernekleri ve kuruluşları ile Din Hizmetleri Ataşelikleri'nin hesapları kapatıldı

Fransa'da Diyanet'e ait banka hesapları kapatıldı

Franda’da yaşayan Müslümanlar üzerinde başka ülkelerin etkilerini kesmekte kararlı olduklarını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un bu sözleri üzerine Diyanet'in Fransa’daki cami dernekleri ve Diyanet kuruluşları ile Din Hizmetleri Ataşeliklerinin Fransa’daki hesapları kapatıldı.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, dün konuyla ilgili, TBMM Yurt Dışı Türkler Alt Komisyonu'na bilgi veren Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun, Paris ve Bordeaux'daki ataşelik banka hesaplarının kapatıldığını açıkladı.

Ataşeliklere ayrıca, Fransa içindeki bankalarda başka hesap açılmasına izin verilmiyor.

Macron; Cezayir, Fas ve Türkiye’nin camilerde vaaz vermek üzere imam göndermesine son vereceğini duyurmuş, Fransa'da düzenli olarak görev yapan 300'e yakın yabancı imamdan 150’sinin Türkiye’den, 120’sinin de Cezayir’den geldiğini ve 2020 yılında gelen imamların son olacağını söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız