birgün

10° AÇIK

DÜNYA 26.02.2020 13:30

Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 2'ye yükseldi

Fransa'da koronavirüs nedeniyle bir kişinin daha yaşamını yitirdiği açıklandı. Fransa'da virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 2'ye yükselirken ilk Fransız vatandaşı hayatını kaybetti

Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 2'ye yükseldi

Fransa'da koronavirüs nedeniyle bir kişinin daha yaşamını yitirdiği açıklandı. Daha önce Asya dışındaki ilk ölüm vakasının kaydedildiği Fransa'da bu kez de ilk kez bir Fransız vatandaşı yaşamını yitirdi.

Fransa Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle bir kişinin yaşamını yitirdiği, ülkedeki doğrulanmış toplam vaka sayısının da 17'ye yükseldiği belirtildi.

Yaşamını yitiren kişinin 60 yaşlarında bir adam olduğu, başkent Paris'te oldukça kritik durumda hastaneye kaldırılmak üzereyken gece yarısı hayatını kaybettiği açıklandı. Vaka, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren ilk Fransız vatandaşı olarak kayıtlara geçti, ülke genelindeki ölü sayısını da ikiye çıkardı.

Öte yandan son 24 saatte ikisi İtalya'dan gelen toplam dört kişide daha koronavirüs tespit edildi, böylece toplam vaka sayısı 17'ye yükseldi. Bu dört kişiden biri olan 55 yaşındaki bir adamın durumunun kritik olduğu, Amiens kentinde karantinada bulunduğu belirtildi.

Çin'den başlayarak dünyaya yayılan salgında Asya dışındaki ilk ölüm vakası Fransa'da kaydedilmişti. Çin'in Hubey eyaletinden gelen 80 yaşındaki Çinli turistin 15 Şubat'ta karantina altındayken yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız