birgün

18° AÇIK

SPOR 25.01.2020 10:50

Futbol maçlarında Elazığ için saygı duruşunda bulunulacak

TFF, Elazığ depreminde yaşamını yitirtenler için tüm maçlarda saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı

Futbol maçlarında Elazığ için saygı duruşunda bulunulacak

Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hafta sonu oynanacak tüm maçlarda saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı. Ayrıca Elazığ şehrinin iki profesyonel takımının oynayacağı maçlar da ileri bir tarihe ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’deki tüm karşılaşmalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak. Ayrıca isteyen kulüpler, siyah kol bantları ile sahaya çıkabilecek.”

Deprem nedeniyle TFF 2. Lig temsilcisi Elazığspor ve TFF 3. Lig ekibi Elazığ Belediye Spor FK’nın 26 Ocak Pazar günü oynayacağı maçlar ertelendi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta saat 13.30’da Pendik Stadı’nda yapılması gereken Tuzlaspor-Elazığspor ve TFF 3. Lig 2. Grup’ta Gençlik Merkezi Sentetik Sahası’ndaki saat 13.00’te başlayacak olan Elazığ Belediye Spor FK-Payasspor maçı ileri bir tarihte oynanacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız