Olağan mali genel kurulu yapmak zorunda olduklarını ancak pandemi nedeniyle yapamadıklarını belirten Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Bir an evvel mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Cengiz: Seçimlere gitmek istiyorum

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın 115. kuruluş yıl dönümümü sebebiyle Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı'nda bulunan kabir ziyareti esnasında açıklamalarda bulundu.

''Bizim iki kırmızı çizgimiz var; biri Mustafa Kemal Atatürk, diğeri Ali Sami Yen'dir" diyen Cengiz, "Batıdaki kulüplerin tarihini incelediğimizde İngiltere hariç çoğunun yabancılar tarafından kurulduğunu görüyoruz. Türk kulüpleri ise bu konuda önde" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK PARÇA BİZİZ"

Cengiz, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bugün Türkiye'de en büyük parça biziz. Bu bir realite. Tüm istatistikler bunu gösteriyor. Bizler lokomotifiz. Üç takımın yanına bu konuda Trabzonspor'u da ekleyebiliriz."

Yöneticilerin sözlerine dikkat etmesi gerektiğini kaydeden Cengiz, "Doğruluğunuz ve dürüstlüğünüz beceriksizlik olarak değerlendirilse de dik durmalısınızdır. Yöneticiler sözlerine dikkat etmeli. Ancak rakiplerimiz bize laf ederse asla susmam" diye konuştu.

"MAÇLARI SEYİRCİLİ OYNATMAMIZ LAZIM"

"Ben 20 tane oyuncu alır sonra da eyvallah der giderdim. ''Herkes yapıyor, sen de yap'' diyorlar. Ben onun alasını bilirim ama yapmam, yapamam. Kötü örnek, örnek olamaz" diyen Cengiz, şunları söyledi:

"Bilim Kurulu risk var demiş. Şu anda buradayız, risk yok mu? Bu, dünyaya da bir gösterge olacak. Dünyaya futbol konusunda örnek olmalıyız. Maske takarak, mesafeyi koruyarak maçları seyircili oynatmamız lazım."

"OLAĞAN MALİ GENEL KURULU YAPMAK ZORUNDAYIZ"

"Olağan mali genel kurulu yapmak zorundayız ama pandemi nedeniyle yapamıyoruz" diyen Cengiz, "Devletle yazışıyoruz, bize yer gösterin diyoruz. Ben bir an evvel mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum" ifadelerini kullandı.