birgün

17° HAFİF YAĞMUR

SPOR 17.08.2021 11:54

Galatasaray’dan Marcao açıklaması: Bugün karar çıkacak

Galatasaray’ın yöneticilerinden Köksal Ünlü, Giresunspor maçında Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao hakkında bugün karar verileceğini açıkladı.

Galatasaray’dan Marcao açıklaması: Bugün karar çıkacak

Galatasaray'ın bugün gerçekleştirdiği yeni sponsorluk anlaşmasının imza töreninde kulübün Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü, Giresunspor maçında Kerem Aktürkoğlu'na saldırıda bulunan Marcao hakkında açıklamalarda bulundu.

Köksal Ünlü, “Kabul edilebilecek bir şey değil. Bir idari karar gerektiriyor. Teknik heyet sadece dünkü olay değil, konunun geneliyle ilgili bir rapor hazırlayıp bugün bize iletecek. Kamuoyu müsterih olsun ki gereği yapılacaktır. %90 bugün bir karar çıkar” dedi.

NE OLMUŞTU?

Giresunspor-Galatasaray maçının 62. dakikasında Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na bir pozisyon sonrası önce kafa, ardından da yumruk attı. Hakem, Erkan Özdamar, olayların yatışmasının ardından Marcao'yu kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Marcao'nun vurduğu Kerem Aktürkoğlu'nu oyundan çıktıktan sonra teselli etti.

Bu sırada Giresunspor taraftarları, Marcao'ya tepki gösterdi, Kerem Aktürkoğlu lehine tezahüratlar yaptı.

Daha sonra oyun kaldığı yerden devam etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol