birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Galatasaray, Galatasaray Adası'nın Milli Emlak’taki parsellerinin tapularını aldı

Galatasaray Adası’nın Milli Emlak’ta bulunan parsellere ait tapular, sarı-kırmızı kulüp tarafından alındı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Yaptığımız müracaatlar sonucunda Milli Emlak'a ait bölümlerin 30 yıllık üst kullanım hakkını Galatasaray'a aldık. Bundan sonra Galatasaray buradaki imar çalışmalarına devam edecek” dedi.

SPOR 22.07.2022 13:12
Galatasaray, Galatasaray Adası'nın Milli Emlak’taki parsellerinin tapularını aldı
Abone Ol google-news

Galatasaray, Galatasaray Adası'nın Milli Emlak'ta bulunan parsellerinin tapularını aldı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, kulüp başkanı Dursun Özbek ile Galatasaray Gayrimenkul AŞ Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, 30 yıllık üst kullanım hakkına yönelik tapuların alınması için Beşiktaş Tapu Müdürlüğü’nde gerekli imzaları attı.

Dursun Özbek, GS TV'ye yaptığı açıklamada Galatasaray için önemli bir gün yaşadıklarını belirterek, "Galatasaray için çok önemli tapu işlemini bugün gerçekleştirdik. Galatasaray Adası'nda bizim tapulu arsamızın yanında 2 tane de Milli Emlak'a ait bölüm var. Yaptığımız müracaatlar sonucunda Milli Emlak'a ait bölümlerin 30 yıllık üst kullanım hakkını Galatasaray'a aldık. Bundan sonra Galatasaray buradaki imar çalışmalarına devam edecek. Düzenlemelere devam edeceğiz. Galatasaraylıların içi rahat olsun. Orası artık Galatasaray Adası. Bundan sonra da Galatasaray üyelerine, sosyal tesis olarak hizmet verecek" dedi.

“BÜTÜN GALATASARAYLILARI ADAYA BEKLİYORUZ”

Bazı spor dallarını da tekrar adaya taşıyacaklarını kaydeden Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray Adası'nı Galatasaray'a kazandıran kişilere çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir üyelerimiz adamızdan faydalanamıyorlardı. Geçmiş yönetimlerin de büyük katkısı oldu. Galatasaray Adası, bugün Galatasaraylıların. Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Bakanıma, kamuda bize destek veren, emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Galatasaray için önemli bir oluşumdu. Bundan sonra Galatasaraylılara hizmet edecek ada. Geçmişte olduğu gibi Galatasaraylıların buluşma noktası olacak. Özellikle Avrupa yakasında Galatasaray Kulübü üyelerinin buluşma noktalarında eksiklik vardı. Karşı tarafta Kalamış var, burada da adamız var artık. Tamamen bir sosyal tesis olarak Galatasaray üyelerine hizmet verecek. En iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız. Bütün Galatasaraylıları bundan sonra adaya bekliyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol