birgün

16° HAFİF YAĞMUR

SPOR 11.08.2021 19:39

Galatasaray, Tahkim Kurulu hakkında suç duyurusunda bulundu

TFF Tahkim Kurulu’nun Oğulcan Çağlayan’a lisans verilmesini reddetmesinin ardından Galatasaray, TFF Tahkim Kurulu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Galatasaray, Tahkim Kurulu hakkında suç duyurusunda bulundu

Galatasaray, “Görevi Kötüye Kullanma” suçu sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda yer alan 7 üyeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet etti.

7 üye hakkında soruşturulma açılması ve cezai işlem uygulanması talep edildi.

Suç duyurusunda, Galatasaray’a verilen 1 milyon 200 bin Avro’luk para cezasının kesinleşmemesi sebebiyle Rizespor’a ödeme yapılmamasının ve transfere engel borç olarak kabul edilmemesinin talep edildiği, buna rağmen TFF’nin transfer yasağı verdiği ve bu yasağın şirketin hesaplarına konulan blokaj nedeniyle anlaşıldığı ifade edilirken kararın TFF tarafından tebliğ edilmediği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Çaykur Rizespor, Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı Oğulcan Çağlayan transferi hakkında TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na “usulsüz transfer” gerekçesiyle başvuruda bulunmuştu.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, sarı-kırmızılı takımın Çaykur Rizespor’a 1 milyon 200 bin Avro tazminat ödemesine karar vermişti.

Galatasaray, bu kararı mahkemeye taşırken Rizespor’un başvurusu sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu, Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkartmamıştı.

Galatasaray ve Çaykur Rizespor arasında devam eden usulsüz transfer davası Yargıtay'a taşınmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu, Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkarmadığı için UEFA listesine adı yazılamayan Oğulcan, PSV karşısında da forma giyememişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol