birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 19.10.2020 14:37

Garo Paylan'dan Ahmet Hakan'a cevap geldi

HDP'li Garo Paylan, dün kendisine köşe yazısıyla seslenen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a cevap verdi.

Garo Paylan'dan Ahmet Hakan'a cevap geldi


Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, dünkü köşesinde "Garo Paylan’a vicdani noktadan bir sesleniş" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hakan, Ermenistan'ın Gence saldırısı sonrasında Paylan'ın takındığı tutumu ve açıklamalarını eleştirdi.

Hakan, "Ermenistan’ın, savaş hattının çok uzağındaki Gence kentinde bebekleri katlettiği gecenin sabahında vicdanlı bir siyasetçinin yapacağı açıklama böyle mi olmalıydı?" diye sordu.

GARO PAYLAN'DAN CEVAP GELDİ

HDP'li Garo Paylan, Yeniden TV isimli Youtube kanalında katıldığı "Ayşegül Doğan Soruyor" programında Ahmet Hakan'ın bu yazısına cevap verdi. Paylan, Hakan için "gazetecilik değil, tetikçilik yapıyor" dedi.

Paylan, "Hedefe niçin konulduğumu ve bedellerini çok iyi biliyorum. Gence saldırısını yapanları lanetliyorum," ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız