birgün

20° AÇIK

Gazeteci İnci Hekimoğlu serbest bırakıldı

Gazeteci İnci Hekimoğlu, bu sabah saat 06.00 sularında İzmir’deki evinde gözaltına alındı. 'Terör örgütü propagandası' iddiasıyla gözaltına alındığı belirtilen Hekimoğlu, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

MEDYA 16.06.2022 09:36
Gazeteci İnci Hekimoğlu serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

Gazeteci İnci Hekimoğlu, Diyarbakır’da 16 meslektaşının tutuklandığı saatlerde İzmir’de gözaltına alındı.

Gazeteci Altan Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hekimoğlu’nun saat 06.00 sularında gözaltına alındığını duyurdu. Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Sancar, “Gazeteci İnci Hekimoğlu İzmir'deki evinden sabah 6'da gözaltına alındı. 16 gazeteci tutuklandıktan iki saat sonra başka bir gazeteci gözaltına alınıyor...” ifadelerini kullandı.

Diken’e konuşan avukat Berna Babaoğlu ifade işlemlerinin bittiğini ve İncioğlu’nun serbest bırakıldığını söyledi. Gün boyu gözaltında tutulan gazeteci, ‘örgüt propagandası yapmak’la suçlandı.

DİYARBAKIR’DA 16 GAZETECİYE TUTUKLAMA!

Diyarbakır’da 8 gündür gözaltında tutulan 20’si gazeteci 22 kişiden 16'sı da bu sabah tutuklandı Diyarbakır’da, 8 Haziran’da Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eş Başkanı Serdar Altan ve Jinnews müdürü Safiye Alagaş’ın da aralarında olduğu 20’si gazeteci 21 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan gazetecilerin dosyasına kısıtlılık kararı getirilmişti.

Gazeteciler, uzatılan gözaltı süreleri sonrası dün adliyeye sevk edildi.

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği'nin (MLSA) verdiği bilgiye göre savcılığın tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk ettiği 21 kişiden gazeteciler Abdurrahman Öncü, Aziz Oruç, Elif Üngür, İbrahim Koyuncu, Lezgin Akdeniz, Mazlum Doğan Güler, Mehmet Ali Ertaş, Mehmet Şahin, Neşe Toprak, Ömer Çelik, Ramazan Geciken, Remziye Temel, Safiye Alagaş, Serdar Altan, Suat Doğuhan ve Zeynel Abidin Bulut tutuklandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun