birgün

24° AÇIK

Gazeteci İsmail Saymaz hakkında terör soruşturması başlatıldı

Gezi Davası'nda tutuklama kararı veren hakiminin eşinin FETÖ itirafçısı olduğunu yazan gazeteci İsmail Saymaz hakkında terör soruşturması başlatıldı.

MEDYA 10.05.2022 16:02
Gazeteci İsmail Saymaz hakkında terör soruşturması başlatıldı
Abone Ol google-news

İsmail Saymaz hakkında terör soruşturması başlatıldı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan gazeteci Saymaz, “Gezi Parkı Davası’nda AK Parti’den aday adayı olmuş hakimin eşinin FETÖ’den şüpheli olduğunu ve ifade verdiğini yazdığım için hakkımda terör soruşturması başlatıldı” dedi.

Saymaz, Halk TV'de yayımlanan "Gezi Parkı hakiminin eşi FETÖ şüphelisi çıktı" başlıklı yazısında, Gezi Davası hakimlerinden AKP'li Murat Bircan ve "FETÖ" itirafçısı olduğu ortaya çıkan eşinin FETÖ itirafçısı olduğunu yazmıştı. Saymaz, AKP'li hakim Murat Bircan'ın eşi Arzu Bircan’ın, FETÖ’den soruşturma geçirdiğini, çiftin çocuklarının 7 yıl boyunca FETÖ okullarında eğitim gördüğünü belirtmişti.

"TÜRK YARGISININ ALACAKARANLIK KUŞAĞI"

İsmail Saymaz’ın avukatı Aslı Kazan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

“Türk yargısının alacakaranlık kuşağı. Gezi Davasında Osman Kavala’ya ve Taksim Dayanışmasına ceza yağdıran heyette kendisi teşkilattan AKP’li eşi Cemaat şüphelisi hakim bulunması sorun değil ama bunu haber yapmak suç. Delilsiz / dayanaksız Gezi Davasında oyçokluğu ile verilen hukuka aykırı kararın altına imza atan AKP’den aday adayı olmuş üye hakimin eşi hakkındaki FETÖ soruşturmasını belgeye dayalı haberleştiren İsmail Saymaz hakkında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma başlatıldı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol