birgün

20° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.08.2020 17:11

Gazeteci Murat Ağırel, Berat Albayrak'ın dolar açıklamasını tiye aldı

Silivri Cezavi'nde tutuklu bulunan gazeteci Murat Ağırel, tek kişilik hücreye 112 TL fatura gelmesine tepki gösterdi. Berat Albayrak'ın dolar açıklamasını tiye alan Ağırel, "Sayın Berat Albayrak'ı ben de destekliyorum. Normalde hayat çok ucuz" dedi.

Gazeteci Murat Ağırel, Berat Albayrak'ın dolar açıklamasını tiye aldı

Silivri Cezavi'nde tutuklu bulunan gazeteci Murat Ağırel, tek kişilik hücreye 112 TL fatura gelmesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan temmuz ayına ilişkin 112 TL'lik elektrik faturasını paylaşan Ağırel, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a eleştirilerde bulunarak, "Sayın Berat Albayrak'ı ben de destekliyorum. Normalde hayat çok ucuz" dedi.

Ağırel, şunları söyledi: "Mesela ben tek kişilik bir tecrit koğuşunda; bir kettle ve bir tv sahibi olmama rağmen 112 TL elektrik faturası geldi. Dış güçlerin işi! Yoksa bu kadar yüksek elektrik faturası nasıl gelsin?"

BERAT ALBAYRAK NE SÖYLEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen günlerde CNN Türk’te Ahmet Hakan'ın 'Tarafsız Bölge' programına katılmıştı.

Ahmet Hakan'ın "Ben ekonomiden anlayan biri değilim. Dolar yükselince telaşlanıyorum. Eyvah diyorum her şey pahalanıcak. Endişelenmeli miyiz?'' sorusuna Albayrak, "Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz var mı? Dolarla bir işiniz var mı? diye cevap vermişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız