birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 20.01.2021 20:52

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir yaşamını yitirdi

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir, yaşamını yitirdi. TGC'den yapılan açıklamada, "Özdemir’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz" denildi.

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir yaşamını yitirdi

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir, bugün yaşamını yitirdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Zafer Özdemir’in ölümünün ardından bir mesaj yayımladı.

“Değerli meslektaşımız Zafer Özdemir’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" denilen açıklamada, "Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Özdemir’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz" denildi.

Zafer Özdemir’in cenaze töreni bilgileri daha sonra paylaşılacak.

ZAFER ÖZDEMİR KİMDİR?

1965 yılında Sivas’ta doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora çalışması yaptı.

Mesleğe 1986 yılında Günaydın Gazetesi’nde polis muhabiri olarak başladı. Bugün, Sabah ve Anadolu Ajansı’nda çalıştı. TGRT’de muhabirlik yaptı. Beykoz Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu. “Gelişen Kitle İletişimi ve Reklam” kitabı yayımlandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol