birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 12.09.2019 11:34

Gazetemiz eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Barış İnce’ye ‘akrostişli savunma’dan Cumhurbaşkanı’na hakaret cezası

Gazetemiz eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Barış İnce’ye ‘akrostişli savunma’dan Cumhurbaşkanı’na hakaret cezası

BirGün Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Barış İnce, bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında yaptığı akrostişli savunma nedeniyle açılan ikinci Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Barış İnce, yargılandığı bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında mahkemeye akrostiş usulüyle yazdığı bir yazıyı savunma olarak vermişti. Bu savunmayı da Cumhurbaşkanı’na hakaret olarak değerlendirilmiş, İnce hakkında yeni bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davası açılmıştı. Bu davadan hapis cezası alan İnce Yargıtay’a başvurmuş, karar bozulmuştu.

İlk derece mahkemesinde tekrar görülen dava bugün sonuçlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Barış İnce, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği suçlamasından 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız