birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.09.2019 11:34

Gazetemiz eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Barış İnce’ye ‘akrostişli savunma’dan Cumhurbaşkanı’na hakaret cezası

Gazetemiz eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Barış İnce’ye ‘akrostişli savunma’dan Cumhurbaşkanı’na hakaret cezası

BirGün Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Barış İnce, bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında yaptığı akrostişli savunma nedeniyle açılan ikinci Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Barış İnce, yargılandığı bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında mahkemeye akrostiş usulüyle yazdığı bir yazıyı savunma olarak vermişti. Bu savunmayı da Cumhurbaşkanı’na hakaret olarak değerlendirilmiş, İnce hakkında yeni bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davası açılmıştı. Bu davadan hapis cezası alan İnce Yargıtay’a başvurmuş, karar bozulmuştu.

İlk derece mahkemesinde tekrar görülen dava bugün sonuçlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Barış İnce, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği suçlamasından 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol