birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.08.2020 10:13

Geçen yıl görevden alınan MASAK Başkanı yeniden görevden alındı

Geçen yıl görevden alınan Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman Dereli bugün yeniden görevden alındı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle başka görevden almalar ve atamalar da yapıldı.

Geçen yıl görevden alınan MASAK Başkanı yeniden görevden alındı

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman Dereli görevden alındı. Ancak Osman Dereli, geçen yıl görevden alınmış, yerine Hayrettin Kurt atanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ayrıca birçok atama ve görevden alma da gerçekleşti.

Türkiye Kömür İşleri Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Hasan Hüseyin Erdoğan atanırken, açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Ercan Gebeş Atandı.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu görevden alınırken, yerine Gürsel Ekmekçi atandı.

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mehmet Emin Korkmaz, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mehmet Çalışkan ve Ardahan İl Mili Eğitim Müdürlüğüne Erhan Bulut atandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız